• بنر مناسبتی
 • بنر دیوارنگاره روز دختر میدان ولی عصر تهران
 • پاک نهاد، تارنمای خانواده درمانی ایرانی - اسلامی
  پاک
  نهاد
  تارنمای خانواده درمانی ایرانی - اسلامی
  و خانواده پژوهی
 • الهوا والعبوا فانی اکره ان یرى فی دینکم غلظة
  تفریح و بازى کنید
  زیرا دوست ندارم در دین شما
  خشونت و سختگیری
  دیده شود!
  پیامبر اکرم (ص)
 • لا شَفیعَ لِلمَرأَةِ أَنجَحُ عِندَ رَبِّها مِن رِضا زَوجِها
  هیچ شفیعی برای زن نزد
  پروردگارش، نجات بخش تر از
  رضایت شوهر
  نیست!
  امام محمد باقر(ع)
 • المَرأَةُ الصّالِحَةَ اَحَدُ الکَاسِبیِن
  زن شایسته
  یکی از دو عامل پیشرفت خانواده است
  پیامیر عظیم الشأن اسلام، حضرت محمد (ص)

۳۰۰ هزار تا یک میلیون نفر فرزند، حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی هستند

  
align=bottom
عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که تعداد فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی ۳۰۰ هزار تا یک میلیون نفر است گفت: عدم اعطای هویت این افراد ممکن است در آینده به یک بحران تبدیل شود. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، طیبه سیاوشی در نشست هم اندیشی برزخ بی هویتی در سرزمین مادری، اظهار کرد: تا سال 85 قانونی در کشور وجود داشت که به فرزندان حاصل از ....
... ازدواج مادر ایرانی با مرد خارجی پس از سن 18 سالگی تابعیت اعطا می شد، اما این قانون حذف شد.

وی افزود: هم اکنون در مجلس طرحی داریم که ادامه این قانون است و می خواهیم آن را مجدد اعمال کنیم، یعنی فردی که 18 سال در ایران زندگی کرده و سابقه قضایی نداشته و مشکلی ایجاد نکرده است، تابعیت دریافت کند.

عضو فراکسیون زنان مجلس ادامه داد: تعداد فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی بین 300 هزار تا یک میلیون نفر در نوسان است و اکثر آنها مهاجران غیرقانونی هستند و ازدواج برخی نیز ثبت نشده است، که این جمعیت ممکن است به دلیل تبعات بی هویتی برای جامعه ایران مشکلات ایجاد کنند.

سیاوشی مطرح کرد: تبعات بی هویتی این افراد برای ایران بسیار بیشتر از آن است که بگوییم اعطای تابعیت به آنها مشکلات امنیتی دارد؛ دولت قرار بود لایحه ای را برای اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی به مجلس ارائه کند اما هرچه منتظر ماندیم خبری از این لایحه نشد و هم اکنون از کمیسیون قضایی مجلس درخواست کردیم تا طرحی را که داشتند مجدد مطرح کنند.

وی گفت: وزارت کشور و وزارت اطلاعات با این طرح مخالف هستند، اما زمانی که اجازه دادیم این افراد به ایران بیایند دیگر برگشت شان به کشورشان غیرممکن است. بنابراین باید به فرزندان آنها هویت داده شود چرا که مادران این کودکان ایرانی هستند و چه فرقی دارد مادر ایرانی باشد یا پدر.

عضو فراکسیون زنان مجلس افزود: برخی از این فرزندان در سن 25 یا 26 سالگی هستند اما هیچ برگه هویتی ندارند و حتی نمی توانند ازدواج کنند. اگر قرار نیست تابعیت ایرانی به آنها داده شود حداقل برگه هویت به آنها بدهیم.

سیاوشی افزود: مسئولان تا چه زمانی می خواهند این افراد را نبینند، حداقل زمانی را اعلام کنند به عنوان مثال بگویند تا 10 سال آینده هیچ برنامه ای برای اعطای هویت و تابعیت به این فرزندان نداریم، از سوی دیگر باید توجه کرد بی هویتی این افراد ممکن است در آینده برای کشور به بحران تبدیل شود.

منبع: تسنیم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

خانه و خانواده در آئینه ی رسانه های کشور

رفاه و آسیب های اجتماعی


خانواده از نگاه خبرگزاری ایسنا


سبک زندگی اسلامیپاک نهاد، تارنمای خانواده درمانی ایرانی - اسلامی
Copyright © 2011
قالب از: سایت ستاپ بازطراحی قالب: عبدالرضا زرگری
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic