• بنر مناسبتی
 • بنر دیوارنگاره روز دختر میدان ولی عصر تهران
 • پاک نهاد، تارنمای خانواده درمانی ایرانی - اسلامی
  پاک
  نهاد
  تارنمای خانواده درمانی ایرانی - اسلامی
  و خانواده پژوهی
 • الهوا والعبوا فانی اکره ان یرى فی دینکم غلظة
  تفریح و بازى کنید
  زیرا دوست ندارم در دین شما
  خشونت و سختگیری
  دیده شود!
  پیامبر اکرم (ص)
 • لا شَفیعَ لِلمَرأَةِ أَنجَحُ عِندَ رَبِّها مِن رِضا زَوجِها
  هیچ شفیعی برای زن نزد
  پروردگارش، نجات بخش تر از
  رضایت شوهر
  نیست!
  امام محمد باقر(ع)
 • المَرأَةُ الصّالِحَةَ اَحَدُ الکَاسِبیِن
  زن شایسته
  یکی از دو عامل پیشرفت خانواده است
  پیامیر عظیم الشأن اسلام، حضرت محمد (ص)

برگزاری اولین همایش کتاب سال بانوان با موضوع علوم انسانی و اسلامی

  
align=bottom
اولین همایش کتاب سال بانوان با موضوع کتب علوم انسانی و اسلامی، پنجشنبه هفته جاری و به همت جامعة الزهراء(س) به میزبانی شهر مقدس قم برگزار می شود. حجت‌الاسلام ‌والمسلمین مدنی، مدیر جامعة الزهراء(س)، عصر امروز در نشست خبری اولین همایش کتاب سال بانوان، با تبریک فرارسیدن سالروز میلاد حضرت زهرا(س) و با بیان این که شخصیت با عظمت دختر پیامبر اسلام(س) می تواند ...
... محور وحدت مسلمانان باشد، اظهار داشت: تا کنون یک همایش ملی برای کتاب سال بانوان برگزار نشده بود و از این رو برگزاری این همایش به منظور شناسایی پژوهش ها و تألیفات برتر بانوان و تقدیر از آثار برگزیده، کاری لازم بود.

وی با بیان این که اولین همایش کتاب سال بانوان، پنجشنبه هفته جاری نهم اسفندماه در سالن اجتماعات جامعة الزهراء(س) قم برگزار می شود، گفت: برای برگزاری همایش ملی کتاب سال بانوان ١٢ گروه علمی تشکیل و حدود ٦٠٠ اثر واصل شد، آثار در مراحل ارزیابی قرار گرفت و از آثار برگزیده در روز همایش تجلیل به عمل خواهد آمد.

مدیر جامعة الزهراء(س) با بیان این که سخنران ویژه آیین اختتامیه اولین همایش ملی کتاب سال بانوان آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی خواهند بود، گفت: اگر ظرفیت برگزاری این همایش به‌صورت سالانه باشد تصمیم به برگزاری این همایش در سال‌های آینده به‌صورت سالانه و در صورت نداشتن ظرفیت لازم این همایش به‌صورت دوسالانه برگزار می‌شود.

در ادامه این نشست خانم حقانی معاون پژوهشی جامعة الزهراء(س) و دبیر اولین همایش کتاب سال بانوان، گفت: در چهل سالگی انقلاب اسلامی به این نتیجه رسیدیم که نقش خوب بانوان در میراث مکتوب اسلامی، مورد غفلت قرار گرفته و از این رو ایده برگزاری اولین همایش کتاب سال بانوان را اجرایی کردیم.

وی با بیان این که در میان بانوان، شخصیت های متعددی بودند که در زمینه تألیف کتب دینی و اسلامی نقش آفرین بوده اند، گفت: هدف برگزاری اولین همایش کتاب سال بانوان، شناسایی ظرفیت های علمی بانوان و همچنین ایجاد رقابت و نشاط علمی بین پژوهشگران بانو می باشد.

معاون پژوهشی جامعة الزهراء(س) با بیان این که اگرچه همایش کتاب سال بانوان، اولین دوره خود را تجربه می کند اما استقبال بانوان از این برنامه بسیار خوب بود، گفت: در مرحله اول حدود ٦٠٠ اثر به دبیرخانه این همایش واصل شد که در داوری اولیه، ١٤٧ اثر به مرحله ارزیابی تفصیلی اول راه یافتند و در این مرحله هم ٣٣ اثر واجد شرایط لازم برای ورود به مرحله ارزیابی تفصیلی دوم شناخته شدند اما در نهایت ١٢ اثر برجسته شایسته تقدیر شناخته شدند که روز پنجشنبه هفته جاری در اختتامیه این همایش از مؤلفان آنها تقدیر می شود.

خانم حقانی در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری رضوی مبنی بر این که در اولین همایش کتاب سال بانوان، آثار غیر دینی هم ورود کردند؟ گفت: شرط آثار ارسالی به دبیرخانه این بود که یک بانو آن را تألیف کرده باشد و از طرف دیگر در زمینه علوم انسانی یا علوم اسلامی نوشته شده باشد و حالا ممکن است برخی هم رویکرد اجتماعی و فرهنگی داشته باشند؛ البته این آثار به زبان های مختلف هم به دبیرخانه همایش ارسال شده است.

خبرگزاری رضوی در قم

برگزاری اولین همایش کتاب سال بانوان با موضوع علوم انسانی و اسلامی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

خانه و خانواده در آئینه ی رسانه های کشور

رفاه و آسیب های اجتماعی


خانواده از نگاه خبرگزاری ایسنا


سبک زندگی اسلامیپاک نهاد، تارنمای خانواده درمانی ایرانی - اسلامی
Copyright © 2011
قالب از: سایت ستاپ بازطراحی قالب: عبدالرضا زرگری
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic